e

Tvorba webových
řešení na míru

K jakémukoli řešení na míru se zpravidla uchylujeme v situacích, kdy krabicové řešení nestačí svojí funkčností, objevují se v něm chyby, z důvodu ukončení podpory není již možné pokračovat, nebo se jen zkrátka chcete odlišit od konkurence.

Vývoj aplikací

Aplikací na míru získáte naprostou svobodu. Z pohledu funkčnosti a ovladatelnosti je možné definovat téměř cokoli, propojit s čímkoli a provozovat kdekoli.

Co si představit pod aplikací na míru? Mnoho společností si eviduje klienty do excelu. Do té doby, dokud s excelem pracuje pouze jedna osoba a uchovává tam pouze telefon nebo email, tak řešení postačuje. Když pomineme, že toto řešení je velmi nevhodné z důvodu ztráty souboru, bezpečnosti nebo vícenásobných úprav kolegů, jak ke klientovi evidovat nějaké dokumenty typu smlouva? Mohu si ke klientovi psát, co jsem s ním řešil a kdy? Mohu nad těmito daty pohodlně filtrovat? Mohu je z důvodu GDPR automatizovaně anonymizovat? Jde jim odeslat hromadně e-mail? Dokážu jim zasílat sms?

Pokud jste společnost, která pracuje pro klienty na čas, bylo by vhodné ke klientům evidovat projekty, na kterých pracujete a k projektům evidovat časy. Snadno pak získáte rychle a přehledně celkovou dobu za projekt, kterou budete klientům fakturovat. Jednoduše se dostanete k historickým údajům, ze kterých vytvoříte statistiky funkčnosti Vaší společnosti, analýzy produktivity práce pro kompletní reporty ředitelům. Prodejci zase potřebují krom kvalitních e-shopů, možnost evidovat objednávky s napojením na fakturační systém, skladový systém, rezervační systém apod. Bylo by možné pokračovat do různých odvětví, zautomatizovat lze mnoho.

Pokud tvoříme nějakou aplikaci, musíme si nejprve říci, co od systému očekáváte. Následně můžeme navrhnout nějaká rozšíření a vhodnou použitelnost v konkrétních situacích.

Cest a možností je neomezeně, je to jen o Vašich potřebách a představivosti.

WWW

Webové stránky

Prezentujte svůj projekt, firmu nebo koníček na úrovni. Webové stránky už nejsou pouhými textovými stránkami o prezentaci firmy nebo produktu, ale stávají se plnohodnotným nástrojem pro tvoření samotného obsahu, interaktivních funkcí, kalkulaček, nakupování, inzercí apod.

Průběh tvorby

Analýza je základem obsahu a funkčnosti. Je nezbytnou součástí pro pochopení a ujasnění si Vaší představy o velikosti webu a zároveň slouží jako jasně definovaný podklad pro samotnou tvorbu, určení ceny, vzhledu.

Grafický návrh je možné dodat Vaším grafikem. V takovém případě postačuje dodání obrázku v max. velikosti, nejlépe ve vrstvách, nejběžněji v psd souboru. Pokud nemáte grafika, grafický návrh vytvořím nebo zajistím se spolupracujícími grafiky. Obvykle postačuje návrh úvodní strany, ze kterého vyplývá barevnost, záhlaví a zápatí, nejdůležitější obsah úvodní stránky. Ostatní stránky se tvoří v duchu základního layoutu grafiky a definovaného obsahu stránek. Grafický návrh není nutný v případě tvorby interních systémů.

Tvorba webu pokračuje samotným programováním, po odsouhlasení finální analýzy a grafického návrhu. Obvykle analýza definuje odhadovanou dobu realizace, cenu, podmínky provozu, či nároku na zdrojové kódy, aby bylo vše jasné a srozumitelné pro budoucí bezproblémovou spolupráci. Jakmile je naprogramováno, aplikace se vystaví na testovací adresu, abyste si jí mohli proklikat, vyzkoušet, otestovat. Jestliže nejsou prováděny dodatečné úpravy, je nasazena do ostrého provozu.

Chtěl bych se konkrétně pobavit o mém projektu a prodiskutovat možnosti vývoje