e

Tvorba webových
řešení na míru

K jakémukoli řešení na míru se zpravidla uchylujeme v situacích, kdy krabicové řešení nestačí svojí funkčností, objevují se v něm chyby, z důvodu ukončení podpory není již možné pokračovat, nebo se jen zkrátka chcete odlišit od konkurence.

Vývoj aplikací

Aplikací na míru získáte naprostou svobodu. Z pohledu funkčnosti a ovladatelnosti je možné definovat téměř cokoli, propojit s čímkoli a provozovat kdekoli.

Co si představit pod aplikací na míru? Mnoho společností si eviduje klienty do excelu. Do té doby, dokud s excelem pracuje pouze jedna osoba a uchovává tam pouze telefon nebo email, tak řešení postačuje. Když pomineme, že toto řešení je velmi nevhodné z důvodu ztráty souboru, bezpečnosti nebo vícenásobných úprav kolegů, jak ke klientovi evidovat nějaké dokumenty typu smlouva? Mohu si ke klientovi psát, co jsem s ním řešil a kdy? Mohu nad těmito daty pohodlně filtrovat? Mohu je z důvodu GDPR automatizovaně anonymizovat? Jde jim odeslat hromadně e-mail? Dokážu jim zasílat sms?

Pokud vše zmíněné a více chcete ve svém systému mít, je na čase se porozhlédnout po takovém řešení, které Vám požadované funkcionality umožní. Čas však neúprostně běží a to co Vám stačí teď, Vám nemusí vyhovovat později. Firmy se časem mění, poptávky se zaměřují na jiné potřeby a tomu je potřeba se přizpůsobit. Pozdější migrace na nový systém, který nové funkcionality umožňuje, stojí peníze, čas, ale i komfort ve smyslu rozdílů v ovládání starého a nového systému. U aplikace na míru tyto problémy neřešíte. Aplikace se pouze rozšíří nebo upraví aktuální potřebě společnosti. Proto si zakládáme na individuálním přístupu ke každému klientovi a dlouhodobé spolupráci.

Pokud tvoříme nějakou aplikaci, musíme si nejprve říci, co od systému očekáváte. Následně můžeme navrhnout nějaká rozšíření a vhodnou použitelnost v konkrétních situacích.

Cest a možností je neomezeně, je to jen o Vašich potřebách a představivosti.

WWW

Webové stránky

Prezentujte svůj projekt, firmu nebo koníček na úrovni. Webové stránky už nejsou pouhými textovými stránkami o prezentaci firmy nebo produktu, ale stávají se plnohodnotným nástrojem pro tvoření samotného obsahu, interaktivních funkcí, kalkulaček, nakupování, inzercí apod.

Průběh tvorby

Analýza je základem obsahu a funkčnosti. Je nezbytnou součástí pro pochopení a ujasnění si Vaší představy o velikosti webu a zároveň slouží jako jasně definovaný podklad pro samotnou tvorbu, určení ceny, vzhledu.

Grafický návrh je možné dodat Vaším grafikem. V takovém případě postačuje dodání obrázku v max. velikosti, nejlépe ve vrstvách, nejběžněji v psd souboru. Pokud nemáte grafika, grafický návrh vytvoříme nebo zajistíme se spolupracujícími grafiky. Obvykle postačuje návrh úvodní strany, ze kterého vyplývá barevnost, záhlaví a zápatí, nejdůležitější obsah úvodní stránky. Ostatní stránky se tvoří v duchu základního layoutu grafiky a definovaného obsahu stránek. Grafický návrh není nutný v případě tvorby interních systémů.

Tvorba webu pokračuje samotným programováním, po odsouhlasení finální analýzy a grafického návrhu. Obvykle analýza definuje odhadovanou dobu realizace, cenu, podmínky provozu, či nároku na zdrojové kódy, aby bylo vše jasné a srozumitelné pro budoucí bezproblémovou spolupráci. Jakmile je naprogramováno, aplikace se vystaví na testovací adresu, abyste si jí mohli proklikat, vyzkoušet, otestovat. Jestliže nejsou prováděny dodatečné úpravy, je nasazena do ostrého provozu.

Chtěl bych se konkrétně pobavit o mém projektu a prodiskutovat možnosti vývoje